Podany adres e-mail nie jest powiązany
z żadnym zapytaniem.
Powiedz jak możemy Ci pomóc

BRU Ewa Szołkiewicz

Ruda Śląska

1

Wiadomość została wysłana

Trzymaj rękę na pulsie! Wykonawca
niedługo
powinien się z Tobą
skontaktować.

Wiadomość do:

Polisa na życie – potrzeba czy luksus?

Autor: BRU Ewa Szołkiewicz, publikacja: 2020-10-30

Jeżeli zastanawiają się Państwo nad zakupem ubezpieczenia na życie, to gratuluję! Będzie to jedna z lepszych decyzji. Dlaczego? Czy polisę ubezpieczeniową musi mieć każdy? Czy jest to luksus tylko dla bogatych? Na te pytania postaram się odpowiedzieć w tym artykule.

Polisa na życie rodzinna

Czy polisę ubezpieczeniową musi mieć każdy?

Odpowiedź brzmi: NIE. Nie musi. Ale czy warto? Wyobraź sobie: kupujesz nowy samochód, błyszczący, pachnący nowością. Wyjeżdżasz nim z salonu samochodowego, zadowolony z zakupu. Wykupiłeś polisę AC na wypadek, gdyby samochód uległ wypadkowi lub został Ci skradziony, Assisstance – gdyby zdarzyła się awaria. Zostanie naprawiony u najlepszych mechaników. Czujesz, że zabezpieczyłeś swój samochód.

Kupiłeś lub wyremontowałeś dom lub mieszkanie, Twoje miejsce na ziemi. Jest tak, jak sobie wyobrażałeś, czujesz się w nim dobrze i bezpiecznie. Wykupiłeś ubezpieczenie mieszkania, żeby spać spokojnie, gdyby coś się wydarzyło. Włamanie, zalanie, pożar – mogłyby pozbawić Cię Twojego miejsca na ziemi, więc zabezpieczyłeś je najlepiej, jak się da.

Ubezpieczyłeś Twoją własność, to co dla Ciebie ważne. A Twoje życie? Jak ważne jest życie? Co jeżeli zdarzy się wypadek? „Awaria” Twojego zdrowia? To życie jest najcenniejszą „rzeczą”, jaką mamy, dbamy więc o nie. Zdrowo się odżywiamy, staramy się żyć aktywnie, rozwijamy umysł, leczymy się, robimy wiele, żeby żyć jak najdłużej. Dlaczego więc nie chronić tej najcenniejszej wartości – zdrowia i życia? Dobrze skonstruowane, dopasowane do potrzeb ubezpieczenie na życie pozwoli spać spokojnie, jeżeli coś złego się wydarzy.

Czy polisa oznacza tylko wypłatę na wypadek śmierci?

Oczywiście, że nie. Konstrukcja polisy musi być dopasowania do Ciebie, do Twojego trybu życia, Twoich planów na przyszłość, Twojej sytuacji materialnej i rodzinnej, a nawet Twoich marzeń! Każdy z nas jest inny, dlatego każda polisa powinna być dobrana indywidualnie. Większość osób ma ubezpieczenie grupowe w pracy. Świetnie! Tylko czy to wystarczy? Czy taka polisa spełnia warunek indywidualnego dobrania? Nie. Ale jest świetnym dodatkiem do polisy indywidualnej. Dlaczego? Polisy grupowe konstruowane są pakietowo, każdy z pracowników musi zdecydować się na określony zakres… Jednak czy kobiecie w wieku 60 lat potrzebne jest świadczenie na wypadek porodu? Czy 20-letniemu singlowi potrzebne jest świadczenie na wypadek śmierci teścia? Oczywiście, że nie, jednak musimy za to płacić.

Czy nie lepiej byłoby zamiast świadczeń, które nas nie dotyczą, być zabezpieczonym na okoliczność zdarzeń, które realnie mogą się wydarzyć? Indywidualna polisa ubezpieczenia na życie zabezpiecza nie tylko naszych bliskich na wypadek naszej śmierci. Zabezpiecza nas na wypadek wypadku, poważnej choroby, pobytu w szpitalu czy niepełnosprawności. To dla nas jest wsparciem wtedy, kiedy najbardziej tego wsparcia potrzebujemy. Dobra opieka medyczna, szybka diagnoza, odpowiednia rehabilitacja po wypadku – to wszystko kosztuje. I tak, jak polisa AC pozwala naprawić samochód u najlepszych mechaników, tak polisa na życie pozwala sfinansować najlepszą opiekę i rehabilitację.

Czy polisa to luksus tylko dla bogatych?

Oczywiście, że nie. Spotkanie z agentem nic nie kosztuje, tak jak i analiza sytuacji, potrzeb i posiadanych zabezpieczeń, a polisę można kupić już za ok. 50 zł miesięcznie. Czy to wysoka kwota za poczucie bezpieczeństwa? Oferta polis na życie jest zdecydowanie kierowana dla każdego klienta, jej dopasowanie do aktualnych potrzeb i regularny kontakt z agentem ubezpieczeniowym gwarantuje, że nie będą to zmarnowane pieniądze.

Ubezpieczenie na życie - gdzie szukać?

Poniżej przedstawiamy ranking 22 669 Specjalistów od Ubezpieczenia na Życie najlepszych w 2024 roku w poszczególnych miastach powiatowych:

Więcej poradników o ubezpieczeniach na życie